Historia największych firm produkujących odżywki

Sprzedawcy suplementów diety i odżywek umożliwiają zakup produktów zarówno polskich, jak i zagranicznych marek. Niektóre spośród tych przedsiębiorstw zdołały już zdobyć bardzo dobrą pozycję w branży i mogą pochwalić się wieloma klientami na całym świecie. Spośród polskich producentów wyróżnia się przede wszystkim Trec Nutrition, natomiast jedną z najchętniej wybieranych marek zagranicznych jest Scitec Nutrition. Warto zatem zwrócić uwagę na historię tych dwóch firm.

Trec Nutrition to przedsiębiorstwo, które zostało utworzone w 2001 roku. Jego siedziba znajduje się w Gdyni. Firma rozpoczęła działalność od produkcji suplementów diety przeznaczonych dla sportowców i początkowo sprzedawała wyłącznie na polskim rynku. Po pewnym czasie stworzyła markę Vitamin Shop. Była to sieć sklepów sprzedających suplmenty diety dla sportowców, która działała w systemie franczyzy. W ten sposób udało się rozszerzyć działalność także na inne kraje. Nieustanny rozwój przedsiębiorstwa sprawił, że obecnie produktu marki Trec Nutrition sprzedawane są w 42 krajach. Aktualnie firma produkuje również odzież sportową i prowadzi działalność edukacyjną.

Scitec Nutrition to przedsiębiorstwo, które rozpoczęła działalność w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych (a dokładniej w Orlando). Podobnie jak Trec Nutrition, obecnie sprzedaje swoje produkty w 42 krajach. Firma Scitec to jeden spośród największych producentów protein w proszku.

W Polsce bardzo popularne są również produkty takich marek jak Activelab, Olimp oraz Now Foods.